Autoszyby – wymiana i przyciemnianie.

W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia szyby należy ją niezwłocznie wymienić. Obecnie salony samochodowe oferują wymianę szyb wraz z montażem. Zatrudnieni tam fachowcy i doświadczeni monterzy szybko i profesjonalnie wymienią i zamontują nową szybę w Państwa pojeździe. Stosowanie bardzo dobrych uszczelek, klei i szyb renomowanych firm sprawia, że naprawa ta jest usługą o najwyższej jakości. Wymiana szyb bocznych może odbyć się również w domu klienta, tak by nie musiał on specjalnie przyjeżdżać do warsztatu. Wymiana szyb, w zależności od rodzaju samochodu, może trwać około 2-3 godzin. Montaż i wymiana szyby to koszt od około cena od około 50 do 120 złotych, jednak trzeba pamiętać, że do tej oprócz tego musimy oczywiście zapłacić za samą szybę, a jej cena zależy od marki samochodu i producenta. Folie do ochrony szyb samochodowych, foliowanie szyb są świetnym zabiegiem poprawiającym widoczność w słoneczne dni, o każdej porze roku ale głównie i przede wszystkich zabiegiem ochronnym. Zaletami tego zabiegu jest również zwiększenie bezpieczeństwa, ponieważ w razie stłuczenia szyby jej odłamki nie rozpryskują się na wszystkie strony i nie uderzają w pasażerów. Do tego cel jest wykorzystywana folia do ochrony szyby przedniej, która wzmacnia jej powłokę na wypadek odprysków od kamieni oraz zabezpiecza ją przed porysowaniem i refleksami od nich.

Folia do ochrony szyby przedniej

Oprócz tego, stosując folie ochronne przyciemniające na szyby samochodowe można poprawić prywatność wnętrza auta oraz tym samym ustrzec się przed kradzieżą (potencjalny złodziej nie widzi, co znajduje się w środku samochodu). Zapewnia ona większy komfort jazdy, może ochronić przed nadmiernym nagrzewaniem się samochodu, zatrzymuje szkodliwe promienie UV, podnosi wartość pojazdu poprzez przeprowadzenie i zastosowanie tuningu optycznego poprawiającego jego wygląd zewnętrzny i walory użytkowe, dodaje wytworności i prestiżu oraz sprawia, że np. klimatyzacja jest wydajniejsza. Te wszystkie zalety może dać kierowcy prosty zabieg przyciemniania szyb.

Przyciemnianie Szyb Samochodowych

Trzeba jednak pamiętać, że według polskich przepisów nie można przyciemniać przednich bocznych szyb oraz przedniej szyby czołowej, natomiast szyby boczne tylne oraz tylna mogą zostać oklejone dowolną folią przyciemniającą, posiadającą odpowiednie atesty.

Przyciemnione szyby to nie tylko lepszy wygląd, ale przede wszystkim zwiększenie komfortu jazdy i bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że w przypadku oklejania szyb czy kupowania samochodu z przyciemnianymi szybami, powinniśmy zażądać okazania następujących danych dotyczących foliowania: daty instalacji, marki pojazdu, nr nadwozia, typu folii, pieczęci i podpisu zakładu wykonującego instalację oraz numer oznakowania.

Koszt przyciemnienia szyb zależy od marki samochodu i rozmiaru okien, a jego średnia cena waha się od kilkuset do około 1500 złotych (za szyby boczne tylne oraz tylną). Popraw walory swojego samochodu. Zamów folie przyciemniające do auta razem z montażem.